21 stycznia 2013

Moja pielęgnacja dłoni zimą

Za oknem minusowe temperatury, w pomieszczeniach ciepłe, suche powietrze. Bez odpowiedniej pielęgnacji nasze dłonie nas nienawidzą.
 Dlatego dzisiaj chciałabym Wam pokazać jak dbam o swoje dłonie, szczególnie zimą.

Dłonie staram się myć w letniej wodzie, nie za ciepłej, nie za zimnej. Szczególnie próbuję o tym pamiętać, gdy wracam zmarznięta do domu. 
Po umyciu ręce wycieram w ręcznik frotte (w domu), ręcznik papierowy lub papier toaletowy (w toaletach publicznych). Dopiero w ostateczności używam suszarki, ponieważ niepotrzebnie wysusza ona moje dłonie.


Po każdym umyciu rąk aplikuję na nie krem. Himalaya można znaleźć w mojej torebce, ponieważ tubka jest mała nie zajmuje dużo miejsca. Wchłania się w tempie ekspresowym, niestety ma bardzo specyficzny zapach, który nie do końca mi odpowiada. Jego przeciwieństwem jest krem Isany. Duża tubka stoi u mnie na biurku  i dopomina się o używanie. Ma bardzo ładny zapach, niestety trzeba dać mu chwilę, żeby się wchłonął.


Staram się pamiętać też o paznokciach. Gdy chwilowo nie mam nałożonego lakieru, aplikuję na nie którąś z powyższych odżywek. 


A na skórki oliwkę. Ponieważ czasami nie mam pod ręką oliwki, lub dziwnym trafem nie chce mi się po nią sięgnąć (wiem, leń ze mnie :)) aplikuję na paznokcie i okolice większą porcję kremu i czekam aż się wchłonie.


I najważniejsze, nie wychodzę z domu bez rękawiczek

A Wy jak dbacie o swoje dłonie? Piszcie w komentarzach :)
Pozdrawiam
Aneta

4 komentarze:

 1. Dobry krem i ciepłe rękawiczki to podstawa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam odżywki z Eveline, u mnie sprawdzają się świetnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też, pod warunkiem, że robię przerwy między ich stosowaniem, żeby moje paznokcie się nie przyzwyczaiły :)

   Usuń